PEMBE ESTETİK (DİŞETİ ESTETİĞİ) TEDAVİ FİYATI NEDİR?

Gummy Smile olarak tıpta tanı koyulan, gülümsemede diş etlerinin fazla görünmesi rahatsızlığı pembe estetik veya diş eti estetiği olarak adlandırdığımız cerrahi yöntem ile tedavi edilmektedir.

Asimetrik ve uyumsuz diş etleri, gülümsemede fazla görünen diş etleri cerrahi yöntemler ile simetrik ve estetik duruma getirilebilir. Ancak unutulmamalıdırki diş etlerinizde şişlikler kanama veya diş eti enfeksiyonu varsa öncelikle bunun tedavi edilmesi gerekir.

Pembe estetik veya diş eti estetiği maliyeti nedir?

Diş eti estetiğine yönelik farklı tedavi seçenekleri mevcuttur. Bu tedavi seçeneklerinin maliyetleri de uygulama yöntemlerine göre değişmektedir. Diş hekiminiz sizi muayene ettiğinde size özel tedavi şekline göre tedavi maliyetini çıkaracaktır. Birim maliyeti olarak tedavi seçeneklerine göre “Türk Diş Hekimleri Birliği” fiyat listesini inceleyerek bilgi alabilirsiniz.

Bu diş eti estetiği (pembe estetik) tedavileri şu şekildedir:

1- Gingivoplasti: Fazla görünen ve düzensiz dişetleri cerrahi yöntemle yeniden seviyelendirilir. Kısa süren bu cerrahi operasyonla hastalar kalıcı gülüş estetiği kazanabilir. Bazı durumlarda destekleyici tedavi olarak laminate veneer dişler de tercih edilmektedir.

2- Gingivektomi: Bazı durumlarda diş etlerinde büyüme ve büyümeye bağlı derin cepler oluşur, bu durumda fazla diş etleri çıkarılır ve diş eti çevresi düzgünleştirilir.

3- Rejeneratif Diş Eti Tedavisi: Diş eti hastalıklarına bağlı olarak doku kaybı ve bozulmalar olabilir, bu tedavi dokuların tamiri ve yeniden oluşmasını desteklemeye yöneliktir. Özel doku proteinleri yardımıyla diş etleri güçlendirilirken, diş eti (bağ doku) greftiyle kök yüzeylerin kapatılır. Kemiğin güçlendirilmesi gerekiyorsa kemik grefti uygulaması da gerekebilir.

4- Kron Boyu Uzatma: Diş etinin fazla olan kısmları uzaklaştırılır ve kemik şekillendirilerek, kron yani diş boyu uzatılır.

 

Yukarıda belirtilen tedavi yöntemlerinin hangilerinin size uygun olduğu ve hangi yöntemlerin nasıl maliyet veya fiyat değerine sahip olduğu diş hekiminizin muayenesi sonrasında size bildirilebilir.

“TDB” Diş Eti Tedavileri(Periodontoloji) , Pembe Estetik Tedavileri 2019 Fiyat Listesi için tıklayın:

http://www.tdb.org.tr/tdb/v2/ekler/2019_Yili_Rehber_Tarife_Kitapcigi-22.12.2018.pdf

Pembe Estetik Fiyat Listesi Türk Diş Hekimleri Birliği “TDB” Fiyat listesidir.